Niet slopen maar oogsten in het gebouw Noorderkeerkring

De sloop van het gebouw van Woonforte aan de Noorderkeerkring is gestart. Het gebouw wordt circulair gesloopt door het bedrijf New Horizon. Circulair slopen betekent dat zoveel mogelijk materialen in het gebouw worden gescheiden en weer hergebruikt. Het gebouw aan de Noorderkeerkring is het eerste gebouw dat voor Woonforte circulair wordt gesloopt. Directeur- bestuurder van Woonforte Monique Brewster gaf het startschot door het donorhart van New Horizon op de gevel te schroeven. 

 

Woonforte draagt steentje bij aan de circulaire economie

Iedereen in Nederland heeft een taak in verduurzamen. “Die taak heeft Woonforte ook”, zegt Monique Brewster, directeur-bestuurder bij Woonforte. “Een van onze duurzaamheidsambities is dat bouwmaterialen hernieuwbaar en herbruikbaar zijn. We zijn daarom erg blij met New Horizon die onze ambitie bij dit gebouw gaat waarmaken. We zijn ook trots dat we met de ‘oogst’ van ons gebouw bijdragen aan een circulaire economie.”

 

Niet slopen maar oogsten

New Horizon gelooft dat materialen, die overblijven na de sloop, een betere bestemming verdienen dan de verbrandingsoven of de stortplaats. Ruim 7 jaar geleden is het bedrijf gestart om zoveel mogelijk overgebleven materialen te hergebruiken. New Horizon werkt samen met andere bedrijven die de geoogste materialen verwerken en weer terug leveren aan de bouwwereld. Zo wordt het beton uit het gebouw aan de Noorderkeerkring hergebruikt als grondstof voor nieuwe hoogwaardige bouwmaterialen. En gaan bijvoorbeeld de keukens naar een bedrijf die er weer nieuwe keukens van maakt.

 

Urban mining game

Vandaag kregen wethouder van der Ham, gemeenteambtenaren, het bestuur van VvE Karante en de Raad van Commissarissen, management en medewerkers van Woonforte les in circulariteit. Na dit interessante college liepen zij door het gebouw op zoek naar herbruikbare materialen om in de praktijk te zien waar de kansen liggen om materialen te recyclen en hoe we vandaag en in de toekomst impact kunnen. 

 

Planning en nieuwbouw

Vanaf vandaag start New Horizon met de binnenwerkzaamheden. Rond 13 mei starten zij met het ontmantelen van het gebouw. Voor de zomer zijn de werkzaamheden afgerond.  

De bouw van de 173 woningen start eind dit jaar. De verhuur is nog niet gestart. Houd de berichten van Woonforte in de gaten voor de actuele informatie of abonneer gratis op het nieuwbouwjournaal.